Po prodýchání hlubokého lymfatického systému, pokračujeme na uvolnění nadklíčkových uzlin.
Asi přemýšlíš, proč si máš masírovat nadklíčkové uzliny, když chceme řešit dolní končetiny
Nadklíčkové uzliny jsou centrem pro celé tělo. Uvolněním nadklíčkových uzlin dojde k otevření vstupu do žilního systému. Zkrátka tudy teče uvolněná lymfa do žilního systému a pak se filtruje dál a odchází z našeho těla.
Proč provádět automasáž
Uzliny jsou zodpovědné za filtraci lymfy z našeho těla. Při autolymfomasáži může být stimulace uzlin prováděna s cílem podpořit tok lymfy, zlepšit cirkulaci a přispět k odstraňování toxických látek z těla.
Důležitost uvolnění uzlin při autolymfomasáži spočívá v několika faktorech:
Je však důležité mít na paměti, že autolymfomasáž by měla být prováděna pečlivě a jemně, abyste nepoškodili tkáně nebo nezpůsobili zvýšený tlak. Pokud máte zdravotní problémy nebo jste v léčbě, měli byste se vždy poradit s lékařem nebo odborníkem na lymfatickou masáž, abyste zjistili, zda je tato technika pro vás vhodná.
Dále pokračujeme na uvolnění tříselných uzlin a podkolenních jamek
Tříselné uzliny jsou centrem pro dolní polovinu těla. Je potřeba je vyprázdnit, aby uvolněná tekutina mohla odtékat. Jak máte uvolněné tříselné uzliny, můžete si uvolnit i uzliny v podkoleních jamkách, kdy dojde k uvolnění lymfy a ta může lépe odtékat z lýtek směrem nahoru a tím se uleví i oblasti kotníků.
A poslední částí je oblast kotníků. Kotníky patří mezi jednu z nejčastějších oblastí, kde trápí otoky dolních končetin. Často je to spojeno s žilní nedostatečností.
Pozor u ledvinových a srdečních otoků, tady je kontraidikace s lymfou pracovat. Proto pokud trpíte na závažnější onemocnění, konzultujte váš zdravotní stav s lékařem.